2-dniowe Wprowadzenie do Podejścia Godności i Wspólnego Człowieczeństwa, 23-24 marca, Warszawa
Prowadzenie: Julia E. Wahl
Z artykułu Julii E. Wahl: Godność łączy nas z innymi, bowiem odnosi się do poczucia podstawowej wartości, jakie mamy jako ludzie, stanowi część naszego wspólnego człowieczeństwa (ang. common humanity), czyli tego, co dzielimy z każdym człowiekiem. Według filozofki Marthy Nussbaum poczucie wspólnego człowieczeństwa jest niezbędne, żeby w ogóle pojawiło się współczucie.
Warsztat będzie wprowadzał w teoretyczne aspekty związane z godością (czym jest, co ją utrzymuja, co ją zakłóca, co ją przywraca), a takżę praktyczne praktyki dot. wzmacniania i przywracania zarówno godności, jak i wspólnego człowieczeństwa.
Odniesiemy się m.in. do teorii Nussbaum, Hicks, Raimonda Gaity, a także odpowiednich praktyk zaprojektowanych na tej podstawie przez Julię E. Wahl.
Termin: 23-24 marca - sobota (10:00-17:00), niedziela (10:00 - 16:00)
Cena: 500 PLN.
Miejsce: Warszawa, miejsce do potwierdzenia
Informacje i zapisy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
,
telefon: +608 079 909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce)
KROK 1. W celu zapisania się na Warsztat i rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz rejestracyjny (wystarczy w formie elektronicznej, nie trzeba skanować) i przesłać go na nasz adres emailowy (
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
).
KROK 2. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 230 PLN) lub całość opłaty za Warsztat (najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem Warsztatu).
Numer konta:
JULIA WAHL
Przelewy krajowe:
ING BANK ŚLĄSKI
12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
Przelewy zagraniczne*:
(waluta - PLN)
IBAN PL12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW
*Istnieje możliwość wpłaty również w innej walucie: GBP lub EUR
Prowadzenie: Julia E. Wahl – psycholog, trener podejścia uważności (mindfulness) i współczucia (compassion). Przeszła 5-letni szkolenie z psychoterapii integracyjnej w Manchesterze u dra Richarda Erskine'a; jedna z pomysłodawczyń i współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice oraz współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyrektor The Mind Institute. Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Superwizowała się m.in. u prof. Christophera Germera (Harvard Medical School). Pracowała w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Otwocku (Oddział Leczenie Zaburzeń Nerwicowych) – głównie z służbą mundurową (policja, służba więzienna, straż graniczna).
Przeprowadziła i superwizowała ponad 60 8-tygodniowych treningów uważności i współczucia w Polsce i w Wlk. Brytanii, a także szereg różnych odosobnień medytacyjnych, warsztatów m.in. na corocznych konferencjach brytyjskiej organizacji dla pacjentów z ataksją (Ataxia UK), w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, w Forum Media Polska, Roche, w ramach spotkań Przekroju.
Obecnie mieszka i pracuje w Derby, w Wlk. Brytanii, gdzie tworzy program w oparciu o współczucia dla pacjentów onkologicznych i osób po chorobie nowotworowej (w ramach doktoratu na University of Derby).
Stale pisuje do różnych czasopism, m.in. do Świata Mózgu, Przekroju, Charakterów, Magazynu Joga, Psychologie und Leben, Newsweek Psychologia. Wykładała i wykłada m.in. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Poznaniu, University of Derby. Redaktorka prowadząca czasopismo „Mindfulness”. Kierownik merytoryczny i twórca sylabusów m.in. kursu on-line „Podejście Uważności z Elementami Podejścia Współczucia” oraz „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy”. Autorka książki „O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły” (Wydawnictwo Charaktery).
|