Caroline Brazier

Caroline Brazier jest liderem psychoterapeutycznego programu szkoleniowego w Amida Trust, gdzie jest odpowiedzialna m.in. za kwestie merytoryczne związane ze szkoleniem i rozwojem podejścia other-centred. Jest autorem pięciu książek na temat buddyzmu i psychologii: Other-Centred Therapy; Listening to the Other; Guilt; Other Buddhism oraz Buddhist Psychology. Caroline spędziła wiele lat pracując jako psychoterapeuta w różnych społecznościach i wśród jej wieloletnich zainteresowania znajdują się takie tematy jak psychologia, duchowość, kreatywność i etyka – wątki, które były ze sobą związane w jej bogatym profesjonalnym życiu.

Poza pracą terapeutyczną, Caroline poświęca się również nauzcaniu, podróżowaniu, pisaniu i wspieraniu różnych aspektów społeczności buddyjskiej Amida. Caroline jest członkiem założycielem Amida Order (wspólnoty Amida) w Leicester (Wlk. Brytania) i od wielu lat sama w niej żyje. Ma troje dorosłych już dzieci.


Christopher Germer

Christopher K. Germer, PhD jest psychologiem klinicznym specjalizujacym się w uważności (ang. mindfulness), akceptacji oraz w terapii opartej na współczuciu (ang. compassion). Jest klinicznym instruktorem psychologii w Szkole Medycznej Harvarda i członkiem-założycielem Instytutu Medytacji i Psychoterapii. Profesor Germer wykłada na całym świecie na temat uważności oraz współczucia wobec siebie samego, jest jednym z redaktorów uznanej przez profesjonalistów ksiązki Mindfulness and Psychotherapy oraz autorem The Mindful Path to Self-Compassion, redaktorem książki, która wkrótce się ukaże Wisdom and Compassion in Psychotherapy.

Chris jest superwizorem Julii E. Wahl


Rich Hanson

neuropsycholog, nauczyciel medytacji i współzałożyciel Institute for Neuroscience and Contemplative Wisdom. Autor książki „Buddha’s Brain: The Practical Neuroscience of Happiness, Love and Wisdom” (Mózg Buddy: Praktyczna Neuronauka o Szczęściu, Miłości i Mądrości). Wykłada na wielu uniwersytetach na świecie m.in.: University of East London, Sonoma State University i licznych centrach medycznych w Ameryce i Europie.