Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
Odosobnienie Medytacyjne w Apeninach: WGLĄD I WSPÓŁCZUCIE – JAK WYJŚĆ POZA UWAŻNOŚĆ
piątek, 16 lutego 2018 16:31

Odosobnienie Medytacyjne w Apeninach: WGLĄD I WSPÓŁCZUCIE – JAK WYJŚĆ POZA UWAŻNOŚĆ

z Julią E. Wahl i Marcinem Fabjańskim. 

30 kwietnia - 5 maja


Zwykłe bycie w chwili obecnej nie jest złotą receptą na wszystko. Istoty ludzkie potrzebują refleksji i pogłębionej medytacji, a także świadomego kształtowania postawy emocjonalnej i moralnych podstaw swojego życia, dla siebie oraz innych, żeby tym samym znaleźć wewnętrzny spokój i spełnienie (na poziomie indywidualnym i społecznym). Warsztat jest wprowadzeniem do wspomnianych sfer życia –zaprojektowanym tak, by dać uczestnikom klarowny obraz jak rozpocząć to, co w różnych tradycjach filozoficznych i duchowych nazywano „świadomym życiem”. Ma też na celu kultywowanie refleksyjnej medytacji.

W programie, między innymi:

1. Szybkie rozpoznawanie poziomu własnego napięcia. „Autodiagnostyka”, która pokaże ci w jakim stopniu jesteś przygotowany do skutecznego działania w danej chwili i pomoże przyjąć najlepszą strategię działania.
2. Nauka panowania nad przeszkadzającymi myślami. Neutralizowanie przeszkadzających myśli, które powodują w ciele nerwowość lub zabierają energię. Uwolnienie od destrukcyjnej mocy negatywnych scenariuszy przyszłości. Poszukanie źródła problemów w naszym sposobie myślenia, a nie jedynie zewnętrznych okolicznościach.
3. Nauka natychmiastowego wchodzenia w stan pogłębionej i refleksyjnej medytacji. Badania pokazują, że głęboka uważność, a także współczucie wzmacniają twoją kreatywność, radość życia, a długofalowo zwiększają objętość szarej masy mózgowej, a także przekładają się na korzyści fizjologiczne. Osiąganie stanu odporności psychicznej, regeneracji umysłu i ciała, co zapobiega wypaleniu i utracie radości życia.
4. Praca z odzyskiwaniem naturalnej równowagi emocjonalnej, m.in. poprzez wykorzystanie podejść uważności i współczucia. 
5. Ćwiczenia z kontemplacji filozoficznych i nauka sposobów dociekania oraz refleksji nad sensem życia.


Cena za cz. merytoryczną (warsztat): 1400 PLN. 

Cena za nocleg + transport z lotniska w Rzymie: 150 EURO (wpłaty za nocleg + transport na miejscu gotówką). 

Na miejscu będziemy jeść w miejscowych restauracjach. Cena za posiłek to ok. 15 EURO.


Informacje i zapisy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. telefon: +608 079 909 

(można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce), 

w godz. 10 - 18 (od pn do pt).


 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy