Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna
Fundamenty Uważnego Przywództwa
Martes 02 de Octubre de 2018 16:44

Fundamenty Uważnego Przywództwa – 2 dni, 1-2 grudnia w Warszawie
Prowadzenie: Julia E. Wahl & Wiesława SerkowskaKontekst:
Warsztat jest wprowadzeniem do większego programu rozwoju – Proactive Leadership Academy (Mindfulness, Compassion, Courage), a jednocześnie może stanowić niezależną całość i jest dostępny niezależnie od decyzji o udziale w całości programu.

Główną intencją programu jest pobudzenie jej uczestników do działania na rzecz dobra i zaangażowania innych ludzi poprzez współtworzenie harmonijnego środowiska zawodowego oraz praktykowania troski o dobrostan własny i innych, wspierający rozwój ludzi i organizacji, w których pracują.

Uważne Przywództwo wobec Siebie i Innych (Mindful Self-leadership & Leadership)
Będzie wprowadzeniem do całego programu i wszystkich jego modułów. Połączeniem wnoszącym nową jakość w metodykę rozwoju przywództwa w Polsce. Jest to jakość uważności (mindfulness) i współczucia (compassion) w relacjach ze sobą, innymi oraz świadomość współzależności, wzajemnego wpływu w obrębie systemów, w których działamy, od skali mikro do makro (systems thinking).

Ten konkretny moduł odpowie na pytania dot. teorii i obecnego stanu wiedzy na temat podejść kontemplacyjnych; tego, czym jest uważność (mindfulness), czym jest w kontekście biznesu, pracy w różnego rodzaju organizacjach (poziom indywidualny i systemowy), jak może być wspierająca w życiu prywatnym i zawodowym (korzyści), w naszym poczuciu godności, jakie zagrożenia płyną z praktyki/tego podejścia. Przede wszystkim jednak pokaże odpowiednie narzędzia, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w swoim życiu zawodowym/społecznym, ucząc się nowej jakości bycia przywódcą dla siebie samego oraz innych (np. w komunikacji z innymi, w byciu z lękiem, z wyzwaniami).

Program jest unikatowym, nowatorskim i autorskim połączeniem odkryć psychologii zachodniej, w tym nowoczesnej wiedzy o funkcjonowaniu mózgu, z naukami i praktykami psychologii wschodu. Jest też połączeniem doświadczenie mentorki podejść kontemplacyjnych, Julii E. Wahl oraz mentorki coachingu, Wiesławy Serkowskiej.

Rysunek poniżej prezentuje 7 modułów – każdy dedykowany innemu kontekstowi przywództwa:


Metody pracy:
Wykłady, ćwiczenia kontemplacyjne oparte na doświadczaniu, ćwiczenia w parach i w grupach, dyskusje grupowe, pomysł projektu społecznego.


Adresaci warsztatów otwartych:
• Osoby zainteresowane podejściem uważności i współczucia i jego zastosowaniem w przywództwie – liderzy, edukatorzy, coachowie i mentorzy, przedstawiciele HR
• Liderzy społeczni, którzy chcieliby uzyskać wsparcie w tworzeniu swoich inicjatyw poprzez przynależność do grupy innowatorów zorientowanych na pracę w nurcie uważności, zwinności i współczucia
• Liderzy pracujący w organizacjach, w biznesie – zainteresowani własnym rozwojem w zakresie uważnego przywództwa


Miejsce: Warszawa

Termin: 1-2 grudnia (sobota, 10-17; niedziela, 10-16)

Cena: 560 PLN


Informacje i zgłoszenia:
(email) Esta dirección electrónica esta protegida contra spambots. Es necesario activar Javascript para visualizarla
(strona www) www.mindinstitute.com.pl,
(telefon) 608 079 909

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2018 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy