Eryk Ołtarzewski
Pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Nauczyciel metod efektywnej nauki. Pracuje z młodzieżą od 18 lat.
Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie (2001r), Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (2009), Kurs Trenerów NLP w Instytucie Neurolingwistyki (2011). Praktykuje medytację od 1992r. Zainteresowany poznawaniem i praktykowaniem buddyzmu. Od 2013 roku kształci się w prowadzeniu treningu mindfulness (w podejściu szkoły amerykańskiej i szkockiej). Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, tworzy programy zajęć komunikacji społecznej dla młodzieży, zajęć redukujących stres, programy profilaktyczne. W pracy z młodzieżą wykorzystuje elementy treningu mindfulness. Organizuje i prowadzi obozy wakacyjne, warsztaty twórcze, szkolne wyjazdy integracyjne, w czasie których wspólnie z młodzieżą fotografuje, filmuje, gra na bębnach afrykańskich, spływa rzeką w kajakach, jeździ na rowerach, tworzy opowieści przy ognisku i przeciera nowe ścieżki. Prowadzi równiez warsztaty komunikacji oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli.
W czasie wolnym od pracy podróżuje do miejsc gdzie może przypominać sobie o naturalnym połączeniu z przyrodą. Takie ulubione miejsca to Lasek Młociński w Warszawie zimą, brzeg Wisły na wysokości Otwocka, Czarna Hańcza, Góry Fogarskie w Rumunii, kraina Ladakh na północy Indii i wiele innych.
Tomasz Kryszczyński
Jest psychologiem, nauczycielem MBSR oraz MBCT certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu, coachem, trenerem, członkiem zarządu PTM (Polskie Towarzystwo Mindfulness). Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami.
Prowadzi zajęcia poświęcone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii.
Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności, jest zapraszany do prowadzenia spotkań poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Nowych Horyzontach czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.
Pracą z różnego rodzaju grupami i klientami indywidualnymi zajmuje się od 1993 roku. Przez wiele lat przygotowywał i realizował procesy rozwojowe dla pracowników takich organizacji jak m.in [1]. AIG, Avon, Cadburry, Capgemini, Faurecia, Kraft, Oriflame, Panalpina, Santander, SCA, Wedel, Volvo i wielu innych.
Autor niedawno wydanej książki „Wgląd. Buddyzm Tajlandia Ludzie.”