Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Inne źródła Polecane lektury 2-dniowe Wprowadzenie do Praktyki Brania i Dawania
2-dniowe Wprowadzenie do Praktyki Brania i Dawania
czwartek, 26 kwietnia 2018 10:36

 

2-dniowe Wprowadzenie do Praktyki Brania i Dawania (Tong-Len) - warsztat. 13-14 października 2018, Warszawa

Prowadzenie: Julia E. Wahl 

 

Wstępny opis:

Praktyka brania i dawania (tong-len) jest praktyką medytacyjno-kontemplacyjną, która stosowana jest w celu otwierania i wzmacniania współczucia. Może też być stosowana na bieżąco w życiu. Jej głównym założeniem jest uczenie się umiejętności bycia z tym, co trudne (emocjonalnie, fizycznie), przyjmowanie tego oraz wzmacnienie swojej odporności wobec trudności. Nie oznacza to, że w magiczny sposób wszystko, co trudne zniknie z naszego życia, ale to, że możemy być w tym sposób dla nas mniej obciążający. Obecnie ten rodzaj praktyki ( w sposób uproszczony) jest wykorzystywany również w zachodniej psychoterapii. 

W trakcie warsztatu zapoznamy z różnymi formami tej praktyki, będziemy rozwijać, a także odniesiemy się do teorii dotyczącej tego tematu. 

Warsztat będzie miał formę świecką. Nie ma potrzeby wcześniejszego doświadczenie medytacyjnego - aczkolwiek może być ono wspierające. Warsztat jest skierowany zarówno do osób z doświadczeniem, jak i bez. Jednak w przypadku doświadczania silnego kryzysu osobistego, emocjonalnego uczestnictwo może być niewskazane. W przypadku wątpliwości, prosimy kontakt. 

Prowadzenie: Julia E. Wahl


Termin: 13-14 października - sobota (10:00-17:00),