Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
Warsztaty/wykłady na PROGRESSteronie
piątek, 29 stycznia 2010 14:56

 

Trójmiasto (Gdańsk), Warszawa oraz Szczecin, Festiwal PROGRESSteron w dniach: 19-21, 26-28 marca oraz 17-18 kwietnia 2010.


Warsztaty/wykłady:

(1) Mindfulness jako narzędzie do redukcji stresu i zyskiwania równowagi psychofizycznej lub Mindfulness i compassion jako narzędzia samopomocy i samorozwoju (warszat)

(2) Mindfulness w macierzyństwie (warsztat/wykład)

(3) Buddyzm we współczesnej, zachodniej psychologii (wykład)


(1) Mindfulness jako narzędzie do redukcji stresu i zyskiwania równowagi psychofizycznej lub Mindfulness i compassion jako narzędzia samopomocy i samorozwoju.

Zaprezentujemy podejście mindfulness (uważność, pełna obecność), które jest praktyką stawania się bardziej świadomym teraźniejszego momentu w całości i bez oceniania, zamiast nawykowego bycia w przeszłych wspomnieniach, czy też wyobrażeniach dotyczących przyszłości. Metoda ta pomaga w redukcji stresu i sytuacji wypalenia zawodowego, w obniżeniu niepokoju i polepszeniu nastroju, może też pomóc zwalczyć depresję.

 

W ramach warsztatu uczestniczki dowiedzą się, czym jest mindfulness oraz compassion, jakie są badania na ten temat we współczesnej, zachodniej psychologii klinicznej oraz medycynie, w jakich obszarach funkcjonowania opisywane zjawskia mogą być przydatne (będzie to część wstępna, teoretyczna) oraz przede wszystkim otrzymają instrukcje i będą miały możliwość doświadczenia różnych form medytacji oraz pracy z emocjami i myślami (część doświadczeniowa) m.in. medytacji na siędząco, w chodzie, skanowania/przeglądu ciału, wizualizacji współodczuwania, treningu współczującego umysłu.


Prowadzenie: Julia E. Wahl, Magdalena Mazurkiewicz.

Termin warsztatu (1) (Trójmiasto): 21 marca 2010.

Termin warsztatu (1) (Warszawa) : 28 marca 2010 (najprawdopodobniej).

Termin warsztatu (1) (Szczecin): 17 lub 18 kwietnia 2010.


(2) Mindfulness w macierzyństwie.

Jednym z najbardziej wymagających doświadczeń w naszym życiu jest doświadczenie związane z byciem rodzicem. Tematyka warsztaty tym samym będzie w dużej mierze skupiać się na doświadczeniu związanym z okresem ciąży i po ciąży. Warsztat/wykład jest przede wszystkim skierowany do kobiet pragnących być w ciąży, kobiet, które w ciąży już są, młodych matek, ale również partnerów tych kobiet, którzy pragną się dowiedzieć, co dzieje się z kobietą w trakcie tych znaczących zmian w życiu i jakie są konkretne sposoby radzenia sobie z tą nową sytuacją w oparciu o podejście mindfulness.

 

Prowadzenie: Julia E. Wahl, Małgorzata Kowalewska.

Termin wykładu (2) (Trójmiasto): 20 lub 21 marca 2010.

Termin warsztatu (2)  (Warszawa): do potwierdzenia.

Termin warsztatu (2) (Szczecin): 17 lub 18 kwietnia 2010.


(3) Buddyzm we współczesnej, zachodniej psychologii. 

Buddyzm od wielu dekad fascynował zachodnich psychologów i psychoterapeutów. Już sam C.G. Jung interesował się i pisał o buddyzmie, Fritz Perls zaś wprowadził pewne elementy wywodzące się z buddyzmu do współtworzonej przez siebie psychoterapii Gestalt. Obecnie już w otwarty i naukowo weryfikowalny sposób metody i podejścia wywodzące się ze wschodnich form kontemplacyjnych (w tym przede wszystkim właśnie buddyzmu) są wykorzystywane we współczesnej psychologii i psychoterapii. Wykład będzie omawiał historyczne i współczesne formy zastosowań tych praktyk, m.in. MBSR (mindfulness-based stress reduction), MBCT (mindfulness-based cognitive therapy), terapię kontemplatywną, terapię Hakomi, Compassionate Mind Training.

 

Prowadzenie: Julia E. Wahl

Termin wykładu (3) (Trójmiasto): 20 lub 21 marca 2010. 


Informacje na temat akcji Wolni od Stresu w ramach PROGRESSteronu.

Szczegółowe informacje na temat programu Festiwalu znajdują się na stronie www.dojrzewalnia.pl.

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy