Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
2-dniowy Warsztat: Wgląd i Współczucie – Jak Wyjść Poza Uważność
piątek, 13 października 2017 16:06

2-dniowy Warsztat: Wgląd i Współczucie – Jak Wyjść Poza Uważność, 3-4 lutego, Warszawa

Prowadzenie: Julia E. Wahl, Dr Marcin Fabjański


WGLĄD I WSPÓŁCZUCIE – JAK WYJŚĆ POZA UWAŻNOŚĆ W POSZUKIWANIU SPOKOJU, RADOŚCI I SPEŁNIENIA
Warsztat weekendowy


Zwykłe bycie w chwili obecnej nie jest złotą receptą na wszystko. Istoty ludzkie potrzebują refleksji i pogłębionej medytacji, a także świadomego kształtowania postawy emocjonalnej i moralnych podstaw swojego życia, dla siebie oraz innych, żeby tym samym znaleźć wewnętrzny spokój i spełnienie (na poziomie indywidualnym i społecznym). Warsztat jest wprowadzeniem do wspomnianych sfer życia –zaprojektowanym tak, by dać uczestnikom klarowny obraz jak rozpocząć to, co w różnych tradycjach filozoficznych i duchowych nazywano „świadomym życiem”. Ma też na celu kultywowanie refleksyjnej medytacji.

W programie, między innymi:

1. Szybkie rozpoznawanie poziomu własnego napięcia. „Autodiagnostyka”, która pokaże ci w jakim stopniu jesteś przygotowany do skutecznego działania w danej chwili i pomoże przyjąć najlepszą strategię działania.
2. Nauka panowania nad przeszkadzającymi myślami. Neutralizowanie przeszkadzających myśli, które powodują w ciele nerwowość lub zabierają energię. Uwolnienie od destrukcyjnej mocy negatywnych scenariuszy przyszłości. Poszukanie źródła problemów w naszym sposobie myślenia, a nie jedynie zewnętrznych okolicznościach.
3. Nauka natychmiastowego wchodzenia w stan pogłębionej i refleksyjnej medytacji. Badania pokazują, że głęboka uważność, a także współczucie wzmacniają twoją kreatywność, radość życia, a długofalowo zwiększają objętość szarej masy mózgowej, a także przekładają się na korzyści fizjologiczne. Osiąganie stanu odporności psychicznej, regeneracji umysłu i ciała, co zapobiega wypaleniu i utracie radości życia.
4. Praca z odzyskiwaniem naturalnej równowagi emocjonalnej, m.in. poprzez wykorzystanie podejść uważności i współczucia.
5. Ćwiczenia z kontemplacji filozoficznych i nauka sposobów dociekania oraz refleksji nad sensem życia.


Na otwarcie warsztatu, z pomocą lekkiej medytacji i rozmowy, zrzucimy z siebie przeciążenie codziennymi problemami. Atmosfera warsztatu jest swobodna – stanowimy wspólnotę dociekań, a nie grupę szkoleniową.


Termin:3-4 lutego - sobota (10:00-17:00), niedziela (10:00 - 16:00)

Cena: 480 PLN. 

Miejsce: ul. Piękna 24/26, 00-549 (Centrum Kultury i Edukacji na Pięknej), sala 114 (I. piętro).


Informacje i zapisy:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
telefon: +608 079 909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce)

KROK 1. W celu zapisania się na Warsztat i rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go na nasz adres emailowy (   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

KROK 2. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 200 PLN) lub całość opłaty za Warsztat (najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem Warsztatu).


Numer konta:

JULIA WAHL


Przelewy krajowe:

ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1559 1000 0092 1047 7411


Przelewy zagraniczne*: 
(waluta - PLN)

IBAN PL12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

*Istnieje możliwość wpłaty również w innej walucie: GBP lub EUR

 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy