Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
Wakacje z Uważnością 2015
czwartek, 11 grudnia 2014 21:09

 

 

Jak co roku zapraszamy na wakacyjną praktykę uważności (mindfulness). Tym razem zapraszamy do urokliwego Czarnego Lasu (okolice Grodziska Mazowieckiego). Odosobnimy się od zgiełku codzienności, potoku myśli i emocji. Zatrzymamy się przy tym, co jest.


Data odosobnienia: 20-25 lipca 2015.
Prowadzenie: Julia E. Wahl oraz Maga Korbel.

TERMIN: 19.07.2014 - 25.07.2015.
Przyjazd: 19 lipca (niedziela) (zalecamy przyjazd dzień wcześniej jako, że zajęcia zaczynają się z rana 20 lipca)


Rozpoczęcie zajęć: 20 lipca (poniedziałek), godz. 10:30.
Koniec zajęć: 25 lipca (sobota) do obiadu.


Odosobnienie pokazuje metody i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu oraz z emocjami, uczy nas akceptacji tego, co się pojawia.
Program odosobnienia opracowany jest w oparciu o trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) profesora Jona Kabata-Zinna oraz programy neuropsychologa doktora Ricka Hansona oraz Christophera Germera (self-compassion). Sam program MBSR znacznie podnosi jakość życia i poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu, obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach.
Intensywne 6-dniowe odosobnienie w formie warsztatowej oparte jest na technikach uważności (mindfulness) i formach kontemplacyjnych.
W programie odosobnienia przewidziane są m.in.: intensywna medytacja (wyciszenia, bez obiektu, współczucia), skanowania ciała ze współczuciem, uważna joga, wizualizacje, ćwiczenia z podejścia compassion (praca z wewnętrznym krytykiem, docenienie siebie, itp.), medytacja w marszu, dyskusje grupowe oraz indywidualne konsultacje z trenerami.


Kto może uczestniczyć w programie?
Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem ani terapeutą. Program jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres i zyskać lepszą jakość życia albo po prostu wgłębić się w swoją praktykę...
Maksymalna liczba uczestników: 20.

 

Cena za samo odosobnienie/wakacyjny trening: 900 PLN do końca kwietnia, 950 od 1 maja. 


Koszt całodziennego wyżywienia (3 posiłki wegetariańskie dziennie) i noclegu: różne opcje, od 97 PLN do 127 PLN (1 doba = nocleg + wyżywienie).

Informacje dot. ZAKWATEROWANIA/REZERWACJE NOCLEGU:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 606 375 914. 


Miejsce odosobnienia: Adres: ul. Cisowa 15, Czarny Las (Grodzisk Mazowiecki). Dojazd: Osoby niezmotoryzowane: Dojazd pociągiem PKP lub kolejką WKD do Grodziska Mazowieckiego, stamtąd możemy Państwa odebrać.


UWAGA! Wpłaty za pobyt oraz wyżywiene dokonujemy na osobne konto (informacje wkrótce). Za pobyt/wyżywienie należy zapłacić za cały pobyt - nawet w przypadku, gdy musimy wyjechać wcześniej.
W trakcie warsztatu planowane jest ognisko (na zewnątrz lub pod specjalną altanką - w razie deszczu).


Informacje i zapisy na odosobnienie:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,
telefon: +608 079 909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce)

KROK 1. W celu zapisania się i dokonania rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz rejestracyjny i przesłać go na nasz adres emailowy ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
KROK 2. Po otrzymaniu przez nas emaila z formularzem rejestracyjnym, można w razie potrzeby umówić się na spotkanie konsultacyjne (telefoniczne lub przez Skype'a).
KROK 3. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 350 PLN) lub całość opłaty za odosobnienie (najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem).

Numer konta: The Mind Institute Julia Wahl
Nordea Bank Polska SA 31 1440 1143 0000 0000 1583 3572 koniecznie z dopiskiem - "WAKACJE 2015"

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy