Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
Warsztat - Wprowadzenie do Współczucia (Compassion) w psychologii i psychoterapii - Wendy Wood & Julia E. Wahl
poniedziałek, 10 marca 2014 13:29

Warsztat - Wprowadzenie do Współczucia (Compassion) w psychologii i psychoterapii - Wendy Wood & Julia E. Wahl - 13 wrzesnia 2014 (Warszawa)

Podejscie wspolczucia (ang. compassion) jest coraz szerzej stosowane we wspolczesnej, zachodniej psychologii, psychoterapii (zwlaszcza w tzw. III. fali terapii CBT) oraz medycynie. Skutecznosc tego podejscia oraz jego poszczegolnych narzedzi jest potwierdzana poprzez systematycznie rosnaca ilosc badan (m.in. badan w dziedzinie neuropsychoendokrynologii).


Proponowany warsztat bedzie skladal sie z dwoch czesci: teoretycznej oraz praktycznej. W pierwszej czesci warsztatu (czesci teoretycznej), uczestnicy zapoznaja sie z podstawowymi koncepcjami, definicjami, treningami oraz programami terapeutycznymi (m.in. MSC, CFT/CMT, ACT, CCT). Omówione rowniez zostaną najnowsze kliniczne badania dotyczące korzyści płynących ze stosowania wspolczucia w kontekscie problemow zdrowia psychicznego oraz fizycznego.
W drugiej czesci (praktycznej) uczestnicy bede mieli okazje przecwiczyc na sobie poszczegolne cwiczenia i praktyki. Pozostała część warsztatu będzie skupiać się na tym, jak nauczać wspolczucia osoby, z ktorymi pracujemy – w różnych kontekstach (indywidualnym, grupowym, w sytuacjach klinicznych, edukacyjnych, medycznych i innych).


Adresaci warsztatu: Psycholodzy, psychoterapeuci, socjoterapeuci, pedagodzy, pracowni socjalni, lekarze, osoby zainteresowane stosowanie podejscia wspolczucia w swoim zyciu.
 

Prowadzenie (biogramy prowadzacych):

  • Wendy Wood jest psychoterapeutą, superwizorem, wykładowcą University of Derby, gdzie pełni rolę wicedziekana Wydziału Psychoterapii i Poradnictwa. Jest bliskim współpracownikiem profesora Paula Gilberta, prekursora podejścia współczucia w psychoterapii i twórcy Compassion-Focused Therapy (CFT) (Terapii opartej na Współczuciu) (CFT jest częścią tzw. III fali terapii CBT). Wendy jest także dyrektorem pierwszego na świecie programu podyplomowego certyfikatu z Compassion-Focused Therapy. 

 

  • Julia E. Wahl - psycholog, psychoterapeuta (szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Manchester Institute for Psychotherapy, Manchester, Wlk. Brytania, u Richarda Erskine’a, PhD z Institute for Integrative Psychotherapy, Nowy Jork, USA), założyciel i dyrektor The Mind Institute (www.mindinstitute.com.pl), trener uważności (mindfulness) oraz współczucia (compassion). Przeprowadziła ponad 30 edycji 8-tyg. Treningu Uważności w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu oraz Gdańsku. Przez ostatnie kilka lat pracowała w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadziła terapię indywidualną, grupową, warsztaty na temat złości. Obecnie superwizuje się u Marii Marquardt (Katowicki Instytut Psychoterapii) oraz Christophera Germera, PhD (Harvard Medical School). Przeprowadziła szereg warsztatów i szkoleń m.in. na temat psychoterapii, psychopatologii, radzenia sobie z emocjami, uważności oraz współczucia m.in. dla dyrektorów więzień polskich, Komendy Głównej Policji. Obecnie tworzy program wsparcia dla pacjentów onkologicznych w oparciu o podejście współczucia w ramach doktoratu na University of Derby. Pomysłodawca współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice. W trakcie szkolenia w podejściu self-compassion i Compasssion Focused Therapy, praktykuje w podejściu buddyzmu tybetańskiego. Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego.

Termin: 13 wrzesnia (sobota), w godz. 10:00 – 19:00. W trakcie warsztatu przewidziana sa przerwy kawowe. W cenie warsztatu nie jest wliczony obiad.

Miejsce odbywania sie warsztatu: Centrum Konferencyjne Wilcza, ul. Wilcza 9, Warszawa (CENTRUM), sala A.

Cena warsztatu: 350 PLN (wraz z materialami oraz przerwami kawowymi). Bezzwrotna zaliczka: 150 PLN.

W celu rejestracji nalezy wyslac email na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , wypelnic formularz rejestracyjny (zostanie przeslany przez nas w mailu) oraz uiscic oplate. 


Informacje i zapisy:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  ,

telefon: +608 079909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce),

w godz. 11 - 17 (od poniedziałku do piątku). Jeżeli nie odbierzemy, to oddzwonimy do Państwa. 

 

Zgłoszenia są ważne jedynie wraz z jednoczesną wpłatą zaliczki. 


Numer konta:

THE MIND INSTITUTE JULIA WAHL
PIASTÓW 1/5, 70-325 SZCZECIN


Przelewy krajowe:

Nordea Bank Polska S.A. 

31 1440 1143 0000 0000 1583 3572


Przelewy zagraniczne: 
IBAN PL31 1440 1143 0000 0000 1583 3572
SWIFT CODE NDEAPLP2
 

koniecznie z dopiskiem: Warsztat COMPASSION

 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2018 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy