Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna Archiwum aktualności
8-tygodniowy Trening Uważności (Mindfulness) oparty na programie MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) w Warszawie i we Wrocławiu
Miércoles 04 de Marzo de 2015 13:29

 

NOWA GRUPA - 2015 
W WARSZAWIE od 20 kwietnia, we WROCŁAWIU od 7 kwietnia

 Co to za program?

Program uczy metod i dostarcza narzędzi skutecznego radzenia sobie ze stresem w życiu, obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, znacznie podnosi jakość życia, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu.Trening oparty jest na technikach uważności takich, jak: medytacja wyciszenia (shiamatha), skanowanie ciała, wizualizacje, uważna joga itp., opracowany w oparciu o program MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) opracowany przez Stress Reduction Clinic University of Massachusetts Medical School, elementy programu profesora Christophera Germera (współtwórcy podejścia self-compassion).

Więcej na temat uważności TUTAJ - http://juliawahl.natemat.pl/47777,raz-jeszcze-o-uwaznosci.


Do kogo skierowany jest program? Kto może uczestniczyć w programie? Co można zyskać? 

Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia medytacyjnego. Nie trzeba być też psychologiem, psychoterapeutą. Trzeba natomiast mieć motywację. Program jest przeznaczony dla wszystkich osób, które pragną zredukować swój stres, zyskać lepszą jakość życia i nauczyć się technik kontemplacyjnych (począwszy od klasycznej medytacji wyciszenia - shiamatha) w celu zintegrowania tych praktyk z życiem codziennym.

Zalecane jest wzięcie udziału w spotkaniu orientacyjnym (tzw. spotkanie zerowe) przed rozpoczęciem programu. 

Szczegółowe informacje na temat efektywności programu w zakładce 'mindfulness' na naszej stronie.


Z czego składa się program?

  • Z 8 bloków - 8 spotkań warsztatowych po 2,5 godziny (Warszawa) lub z 4 spotkań warsztatowych po 5 godzin (Szczecin, Kielce, Poznań, Kraków, Toruń),
  • spotkania konsultacyjnego lub inaczej spotkania "zerowego" (przed rozpoczęciem programu)- w formie grupowej lub przez Skype'a/Google Hangout , 
  • 1 całego dnia uważności (całodziennej praktyki) (7 godzin) (w sobotę lub w niedzielę).

W ramach programu zapewniamy materiały szkoleniowe, w tym płyty CD-rom z instrukcjami medytacyjnymi.

UWAGA! - Bardzo ważne - możliwa jest konsultacja z prowadzącym zajęcia przed spotkaniem (w miarę możliwości osobiście lub przez Skype'a) w celu lepszego zapoznania się z korzyściami, możliwościami Treningu (tym, co może mi osobiście przynieść) i odpowiedzenia na różne wątpliwości (np. czy taka forma pracy może być dla mnie pożyteczna). Taka grupowa konsultacja odbywa się również w trakcie spotkania 'zerowego'.

Osoby, które wiedzą, że opuszczą więcej niż 3 spotkania, proszone są o przystąpienie do programu w późniejszym terminie/w kolejnej edycji. 

 

Trening nie powinien jedynie realizować poznawczego/intelektualnego zaciekawienia - przystąpienie do niego powinno się wiązać z osobistą dedykacją, być czymś osobistym. Powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie - dlaczego chcę wziąć udział w Treningu? Żeby zredukować stres, napięcie? Lepiej radzić sobie z moim trudnymi emocjami, myślami? Co jest moją główną motywacją? 


WARSZAWA

UWAGA! NOWA GRUPA od 20 kwietnia 2015 (poniedziałki)!

Data/godziny odbywania się spotkań w Warszawie:

od PONIEDZIALKU, 20 kwietnia 2015 - co tydzień w godz. od 18:30 do 21:00 (2,5 godz. zegarowe); dzień uważności - TERMIN DO POTIWERDZENIA  (sobota), w godz. 10:00 - 17:00

UWAGA! Istnieje możliwość przesunięcia się terminu rozpoczęcia Treningu (i tym samym zakończenia) w przypadku małej ilości osób zgłoszonych.*możliwość uczestnictwa w innym dniu uważności w przypadku braku możliwości uczestnictwa w w tym terminie/każdy uczestnik treningu może uczestniczyć w nieskończonej liczbie dni uważności.

SPOTKANIE ORIENTACYJNE (OBOWIĄZKOWE dla UCZESTNIKÓW): (orientacyjne/konsultacyjne, przed Treningiem). Zapraszamy osoby zapisane na spotkanie 'zerowe' (jeżeli ktoś ma wątpliwości, pytania). Na tym spotkaniu można zapytać o wszystko, co dotyczy Treningu. Prosimy o potwierdzenie przybycia. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniu 'zerowym'. Termin spotkania zerowego: 13 kwietnia (poniedziałek), godz. 18-30 - 20:00.

Osoby, które mają pytania, ale nie mogą przybyć na to spotkanie, mogą się skonsultować telefonicznie lub przez Skype'a/Google Hangout (po wcześniejszym umówieniu się z prowadzącym).

Miejsce: ul. Nowogrodzka 18a, lok. 6a (w samym centrum Warszawy).

CENA: 950 PLN

Prowadzenie: Eryk Ołtarzewski, superwizuje Julia E. Wahl


WROCŁAW od 7 kwietnia

Termin: początek 7 kwietnia (łącznie 8 spotkań, wtorki)

Godziny zajęć: 18:45 – 20:45

Miejsce: Wrocław

Prowadzący: Tomasz Kryszczyński (psycholog, trener, coach, certyfikowany nauczyciel MBSR/MBCT, praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami)


Prowadzący (wykwalifikowani psychoterapeuci, psycholodzy, socjoterapeuci, nauczyciele uważności według scieżki edukacji nauczycieli Stress Reduction Clinic University of Massachusetts Medical School oraz The Mindfulness Association UK):

Julia E. Wahl (Warszawa, Szczecin, Poznań, Toruń) lub/oraz Eryk Ołtarzewski (Warszawa). Współpraca we Wrocławiu: Tomasz Kryszczyński (Wrocław)

  • Julia E. Wahl – psycholog, psychoterapeuta integracyjny (szkolenie w Manchesterze u dra Richarda Erskine'a); pomysłodawca współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice oraz pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyektor The Mind Institute, psycholog, psychoterapeuta, w trakcie szkolenia w podejściu self-compassion i Compasssion Focused Therapy, praktykuje w podejściu buddyzmu tybetańskiego.  Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Doktorantka University of Derby, gdzie obecnie tworzy program wsparcia dla pacjentek onkologicznych w oparciu o CFT. 
  • Eryk Oltarzewski - pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Nauczyciel metod efektywnej nauki. Pracuje z młodzieżą od 18 lat.
    Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie (2001r), Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego (2009), Kurs Trenerów NLP w Instytucie Neurolingwistyki (2011). Praktykuje medytację od 1992r. Zainteresowany poznawaniem i praktykowaniem buddyzmu. Od 2013r kształci się w prowadzeniu treningu mindfulness (trening nauczycielski pod kierownictwem prof. Roba Nairna). Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne, tworzy programy zajęć komunikacji społecznej dla młodzieży, zajęć redukujących stres, programy profilaktyczne. W pracy z młodzieżą wykorzystuje elementy treningu mindfulness. Organizuje i prowadzi obozy wakacyjne, warsztaty twórcze, szkolne wyjazdy integracyjne, w czasie których wspólnie z młodzieżą fotografuje, filmuje, gra na bębnach afrykańskich, spływa rzeką w kajakach, jeździ na rowerach, tworzy opowieści przy ognisku i przeciera nowe ścieżki. Prowadzi równiez warsztaty komunikacji oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli. 

  • We Wrocławiu współpracujemy z Tomaszem Kryszczyńskim (psychologiem, certyfikowanym nauczycielem MBSR i MBCT).

Informacje i zapisy:  Esta dirección electrónica esta protegida contra spambots. Es necesario activar Javascript para visualizarla  ,

telefon: +608 079909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce),

w godz. 10 - 18 (od pn do pt). 

 

KROK 1. W celu zapisania się na Trening i rezerwacji miejsca należy wypełnic formularz rejestracyjny i przesłać go na nasz adres emailowy (  Esta dirección electrónica esta protegida contra spambots. Es necesario activar Javascript para visualizarla ).

KROK 2. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia otrzymania formularza rejestracyjnego, można umówić się na spotkanie konsultacyjne

(telefoniczne lub przez Skype'a/Google Hangout).

KROK 3. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 250 PLN) lub całość opłaty za Trening (najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem Treningu).

Numer konta:
THE MIND INSTITUTE JULIA WAHL
PIASTÓW 1/5, 70-325 SZCZECIN

Przelewy krajowe:
Nordea Bank Polska S.A. 
31 1440 1143 0000 0000 1583 3572

Przelewy zagraniczne: 
IBAN PL31 1440 1143 0000 0000 1583 3572
SWIFT CODE NDEAPLP2

koniecznie z dopiskiem: "GRUPA WARSZAWA". 

* Wystawiamy rachunki (ze względów księgowych do dwóch tygodni od rozpoczęcia Treningu).
* W przypadkach losowych istnieje możliwość rozłożenia opłaty na dwie raty.

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2018 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy