Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Download leaflet

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Home Mindfulness & Compassion
2-dniowe Intensywne Wprowadzenie do Praktyki Współczucia (Compassion) w Warszawie
Thursday, 22 October 2015 00:00

 

2-dniowe Wprowadzenie do Praktyki Współczucia (ang. Compassion)

w Warszawie

29-30 września 2018 (sobota/niedziela)

 


 

„Współczucie wobec siebie samych (ang. self-compassion) jest umiejętnością, której każdy z nas może się nauczyć, nawet osoby, które nie otrzymały zbyt wiele czułości w dzieciństwie albo czują zawstydzenie, kiedy mają być miłe dla siebie samych. Współczucie wobec siebie samych jest odważną postawą umysłu, która stoi w opozcji do bólu – bólu, który sami sobie sprawiamy każdego dnia przepracowując się, przejadając, zbytnią analizą, przesadnymi reakcjami. Współczucie wobec siebie samych daje nam emocjonalną siłę i elastyczność, pozwalając nam bycie ze sobą, reagownie na siebie i innych z troską i szacunkiem. W końcu popełnianie błędów jest częścią bycia człowiekiem” – Christopher Germer

 

Warsztat będzie skupiał się na metodach i narzędziach skutecznego radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych oraz z trudnych emocjach (wstyd, złość, smutek, lęk, poczucie winy, nieśmiałość etc.), akceptacji nas samych, tego jakimi jesteśmy, reagowania na siebie z troską i szacunkiem oraz radzenia sobie z tzw. niskim poczuciem wartości. Praktykowanie współczucia obniża poziom lęku, niepokoju i depresji, zwiększa poczucie szczęścia i wzmacnia emocjonalny dobrostan, pomaga utrzymać dyscyplinę w naszej diecie i ćwiczeniach, znacznie podnosi jakość życia.

Podejście współczucia (ang. compassion) jest coraz szerzej stosowane we współczesnej, zachodniej psychologii, psychoterapii (zwłaszcza w tzw. III. fali terapii CBT) oraz medycynie. Skuteczność tego podejścia oraz jego poszczególnych narzędzi jest potwierdzana poprzez systematycznie rosnącą ilość badań (m.in. badań w dziedzinie neuropsychoendokrynologii).

Współczucie jest sercem uważności. Współczucie według definicji Dalajlamy to „wrażliwość na cierpienie siebie i innych, a jednocześnie głębokie zaangażowanie dotyczące jego zmniejszenia”, a zatem jest to „wrażliwa uwaga/świadomość plus motywacja” (Gilbert, 2010) i działanie. Obecnie podejście to jest z sukcesem stosowane w psychoterapii, a badania pokazują, iż trening współczucia znacznie zmniejsza poczucie wstydu, samokrytykę, depresję oraz lęk (Mayhew, Gilbert, 2008).

Warsztat będzie składał się z części teoretycznej i praktycznej. Pozwoli uczestnikom zaznajomić się z podstawowymi metodami i narzędziami podejścia współczucia, a także nawiąże do różnic i punktów wspólnych pomiędzy współczuciem, a uważnością.


CENA: 450 PLN (w cenę wliczone są materiały oraz przerwy kawowe).

W razie niewystarczającej liczby uczestników, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu - w takim przypadku uczestnicy otrzymują zwrot całości wpłaconej kwoty. 

TERMINY:

(1) Warszawa

29-30 września 2018:

sobota (10:00-17:00), niedziela (10:00 - 16:00)  

Miejsce: ul. Piękna 24/26, 00-549 (Centrum Kultury i Edukacji na Pięknej), sala 114 (I. piętro).


Prowadzenie: Julia E. Wahl – psycholog, odbyła 5-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym w Manchester Institute for Psychotherapy, Manchester, Wlk. Brytania, u Richarda Erskine’a, PhD (z Institute for Integrative Psychotherapy, Nowy Jork, USA). Założyciel i dyrektor The Mind Institute (www.mindinstitute.com.pl), trener podejścia uważności (mindfulness) oraz współczucia (compassion). Przeprowadziła i superwizowała ponad 60 edycji 8-tyg. Treningu Uważności w różnych miastach w Polsce i Anglii. Przez kilka lat pracowała w Szpitalu MSW w Otwocku na Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych, gdzie prowadziła terapię indywidualną, grupową, warsztaty na temat złości. Superwizowała m.in. się u Marii Marquardt (Katowicki Instytut Psychoterapii), Christophera Germera, PhD (Harvard Medical School). Przeprowadziła szereg warsztatów i szkoleń m.in. na temat psychoterapii, psychopatologii, radzenia sobie z emocjami, uważności, współczucia m.in. dla dyrektorów więzień polskich, Komendy Głównej Policji, Uniwersytecie Derby w Wlk. Brytanii, licznych konferencjach (m.in. brytyjskich corocznych konferencjach stowarzyszenia ataksji, konferencjach psychoonkologicznych). Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie i Poznaniu, gdzie m.in. prowadziła zajęcia w ramach studiów podyplomowych "Uważności i Współczucia". Stworzyła program wsparcia dla pacjentów onkologicznych w oparciu o podejście współczucia w ramach doktoratu na University of Derby. Zaprojektowała program, którego jest kierownikiem kursu on-line "Wprowadzenie do Podejścia Uważności i Współczucia". Współpracowała i regularnie współpracuje z różnymi czasopismami w Polsce i Niemczech, m.in. „Charaktery”, „Psychologie und Leben”, „Świat Mózgu”, „Psychologia w Praktyce”, „Przekrój”.


Informacje i zapisy:  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it telefon: +608 079 909 

(można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce), 

w godz. 10 - 18 (od pn do pt).


KROK 1. Należy przesłać maila na adres emailowy (  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ), po którym otrzymają Państwo dokładne informacje oraz formularz rejestracyjny. 

KROK 2. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 160 PLN) lub całość opłaty za Warsztat ( całość najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem Warsztatu).

Numer konta:

JULIA WAHL

Przelewy krajowe (PLN):

ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
Przelewy zagraniczne (PLN): 
IBAN PL12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

koniecznie z dopiskiem: "WARSZTAT Wspolczucie Warszawa”.

Wystawiamy rachunki  - ze względów księgowych do dwóch tygodni od rozpoczęcia Warsztatu. Prosimy o przypomnienie o wystawieniu rachunku w tym czasie. Niestety po nim nie będzie możliwości wystawienia rachunku. 

 

News

Workshops

Courses

Lecturers


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy