Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Español(Spanish Formal International)

Pobierz ulotkę

MI on Facebook

Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach naszego Instytutu dopisz się do newslettera
Strona główna
2-dniowe Wprowadzenie do Podejścia Godności i Wspólnego Człowieczeństwa
Freitag, den 18. Januar 2019 um 15:24 Uhr

2-dniowe Wprowadzenie do Podejścia Godności i Wspólnego Człowieczeństwa, 23-24 marca, Warszawa

Prowadzenie: Julia E. Wahl


Z artykułu Julii E. Wahl: Godność łączy nas z innymi, bowiem odnosi się do poczucia podstawowej wartości, jakie mamy jako ludzie, stanowi część naszego wspólnego człowieczeństwa (ang. common humanity), czyli tego, co dzielimy z każdym człowiekiem. Według filozofki Marthy Nussbaum poczucie wspólnego człowieczeństwa jest niezbędne, żeby w ogóle pojawiło się współczucie.

Warsztat będzie wprowadzał w teoretyczne aspekty związane z godością (czym jest, co ją utrzymuja, co ją zakłóca, co ją przywraca), a takżę praktyczne praktyki dot. wzmacniania i przywracania zarówno godności, jak i wspólnego człowieczeństwa.

Odniesiemy się m.in. do teorii Nussbaum, Hicks, Raimonda Gaity, a także odpowiednich praktyk zaprojektowanych na tej podstawie przez Julię E. Wahl.

Termin: 23-24 marca - sobota (10:00-17:00), niedziela (10:00 - 16:00)

Cena: 500 PLN.

Miejsce: Warszawa, miejsce do potwierdzenia

Informacje i zapisy:
Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. ,
telefon: +608 079 909 (można zostawić wiadomość SMS/prosimy nie zostawiać wiadomości na automatycznej sekretarce)

KROK 1. W celu zapisania się na Warsztat i rezerwacji miejsca należy wypełnić formularz rejestracyjny (wystarczy w formie elektronicznej, nie trzeba skanować) i przesłać go na nasz adres emailowy ( Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spambots geschützt! JavaScript muss aktiviert werden, damit sie angezeigt werden kann. ).

KROK 2. Następnie należy wpłacić zaliczkę (w wysokości 230 PLN) lub całość opłaty za Warsztat (najpóźniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem Warsztatu).

Numer konta:

JULIA WAHL


Przelewy krajowe:


ING BANK ŚLĄSKI

12 1050 1559 1000 0092 1047 7411


Przelewy zagraniczne*:
(waluta - PLN)

IBAN PL12 1050 1559 1000 0092 1047 7411
SWIFT CODE INGBPLPW

*Istnieje możliwość wpłaty również w innej walucie: GBP lub EUR


Prowadzenie: Julia E. Wahl – psycholog, trener podejścia uważności (mindfulness) i współczucia (compassion). Przeszła 5-letni szkolenie z psychoterapii integracyjnej w Manchesterze u dra Richarda Erskine'a; jedna z pomysłodawczyń i współorganizator konferencji 1st Conference on Practical Application of Buddhism in Western Psychology. Mindfulness: Theory and Practice oraz współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Mindfulness, założyciel i dyrektor The Mind Institute. Ukończyła trening dla nauczycieli: MBSR in Mind-Body Medicine prowadzony przez Jona Kabat-Zinna i Sakiego Santorelliego. Superwizowała się m.in. u prof. Christophera Germera (Harvard Medical School). Pracowała w Szpitalu Specjalistycznym MSW w Otwocku (Oddział Leczenie Zaburzeń Nerwicowych) – głównie z służbą mundurową (policja, służba więzienna, straż graniczna).

Przeprowadziła i superwizowała ponad 60 8-tygodniowych treningów uważności i współczucia w Polsce i w Wlk. Brytanii, a także szereg różnych odosobnień medytacyjnych, warsztatów m.in. na corocznych konferencjach brytyjskiej organizacji dla pacjentów z ataksją (Ataxia UK), w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, w Forum Media Polska, Roche, w ramach spotkań Przekroju.
Obecnie mieszka i pracuje w Derby, w Wlk. Brytanii, gdzie tworzy program w oparciu o współczucia dla pacjentów onkologicznych i osób po chorobie nowotworowej (w ramach doktoratu na University of Derby).
Stale pisuje do różnych czasopism, m.in. do Świata Mózgu, Przekroju, Charakterów, Magazynu Joga, Psychologie und Leben, Newsweek Psychologia. Wykładała i wykłada m.in. na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i Poznaniu, University of Derby. Redaktorka prowadząca czasopismo „Mindfulness”. Kierownik merytoryczny i twórca sylabusów m.in. kursu on-line „Podejście Uważności z Elementami Podejścia Współczucia” oraz „Mindfulness – techniki motywacji i radzenia sobie ze stresem w życiu i w pracy”. Autorka książki „O współczuciu. Powrót do wrażliwości i siły” (Wydawnictwo Charaktery).

 

 

 

Aktualności

Warsztaty

Szkolenia

Wykłady


© 2019 The Mind Institute Wszelkie prawa zastrzeżone | Created by BlueBuoy